Adoleshenti i Dortmund në histori, vendos rekord në Bundesliga

schedule10:17 - 4 Tetor, 2020

schedule 10:17 - 4 Tetor, 2020

Giovanni Alejandro Reyna futet në histori. 17-vjeçari i Borussia Dortmund i ka befasuar të gjithë në ndeshjen e djeshme kundër Freiburg. Ky takim përfundoi me rezultatin e thellë 4-0 dhe amerikani asistoi te tre golat e parë të skuadrës së tij.

Një herë pasoi për Emre Can dhe dy herë të tjera për Erling Haaland. Kurrë nuk kishte ndodhur që një 17-vjeçar të jepte tre asiste në një ndeshje të Bundesliga dhe normalisht te Borussia Dortmund krenohen me këtë.

Reyna ndërkohë barazon rekordin e Marco Reus, i cili ishte i vetmi që me fanellën e verdhezinjve kishte dhënë tre asiste në një ndeshje të kampionatit gjerman. I riu sigurisht që e ka nisur mirë dhe shumë shpejt do kthehet në një nga më të kërkuarit, sikurse ka ndodhur me shumë talente të Dortmundit. /abcnews.al