“Abissnet Superiore”/ Supersfida Vllaznia-Dinamo, Shkëmbi me 2 mungesa, Brdariç gati formacionin

schedule10:17 - 18 Tetor, 2021

schedule 10:17 - 18 Tetor, 2021

Java e pestë e “Abissnet Superiore” do të mbyllet me supersfidën mes Vllaznisë dhe Dinamos, sfidë e cila do të luhet në mbrëmje, në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës.

Kjo përballje është një supersfidë e vërtetë duke marrë parasysh se asnjëra nga skuadrat nuk ka humbur asnjë sfidë këtë sezon, të cilat do tentojnë ta vazhdojnë vazhdimësinë e ndeshjeve pa pësuar humbje.

Trajneri i Dinamos, Bledi Shkëmbi për këtë duel ka dy mungesa të sigurta dhe shumë të rëndësishme. Mungojnë mbrojtësi Alesandar Sofranak dhe mesfushori Enis Gavazaj. Njëri i ndëshkuar me kartonë ndërsa tjetri mungon për shkak të lëndimeve.

Nga ana tjetër, Trajneri i shkodranëve Thomas Brdariç do të provojë të luajë me një formacion sulmues , duke hedhur në fushë nga minuta e parë Latifi, Aralica dhe Gjurgjeviç, për të bërë të mundur një fitoren.

Formacionet e mundshme:

Vllaznia: Zogoviç – Kruja, Gurishta, Dianje, Hakaj – Krymi, Heriç (Mustedanagiç), Jonuzi – Latifi, Aralica, Gjurgjeviç

Dinamo: Harizaj – Siljanovski, Sidibe, Imami, Isaevski – Abazaj, Demiri, Bardhi (Maliqi), Ibrahimi, Mihana – Çinedu

/abcnews.al