6 milion € për Michael Jordan, fanellat e Messit pasurojnë legjendën e NBA

schedule15:58 - 17 Gusht, 2021

schedule 15:58 - 17 Gusht, 2021

Messi nuk pasuron vetëm PSG dhe sponsorin teknik Nike me fanellat e shitura. Tifozët e klubit francez ka vërshuar nëpër dyqanet zyrtare dhe janë pajisur me fanellat e sulmuesit argjentinas.

Deri më tani raportohet se nga shitja e fanellave të Messit janë arkëtuar 120 milion euro. Një pjesë nga këto të ardhura e merr edhe legjenda e basketbollit, Michael Jordan.

Me “Air Jordan” amerikani është aksioner i Nike. “A Bola” në Portugali ka bërë një përllogaritje dhe në arkat e Jordan raportohet se kanë shkuar 6 milion euro deri më tani. /abcnews.al