6 Marsi, LSI dërgon në KQZ kërkesën për t’u regjistruar në zgjedhje

schedule12:34 - 28 Janar, 2022

schedule 12:34 - 28 Janar, 2022

Lëvizja Socialiste për Integrim ka dorëzuar në Komisionin Qendror të Zgjdhjeve kërkesën për tu regjistruar si subjekt politik në zgjedhjet e 6 Marsit.

LSI do të marrë pjesë në zgjedhje në bashkitë Shkodër, Durrës, Lushnjë, Dibër, Vorë e Rrogozhinë. Më herët në KQZ janë regjistruar Partia Demokratike dhe Partia Socialiste.

Sakaq, pritet që partitë politike të bëjnë publik edhe emrat e kandidatëve. Ndërkohë, ende nuk dihet nëse LSI do të dalë me kandidatë më vete, apo me një koalicion të përbashkët edhe me Komisionin e Rithemelimit.

g.v/abcnews.al