50 milion euro plus bonuse, Atletico Madrid fiksohet me Vlahovic

schedule15:59 - 12 Gusht, 2021

schedule 15:59 - 12 Gusht, 2021

Dusan Vlahovic mbetet emri më në modë për sulmin e shumë skuadrave. Serbi 21-vjeccar i Fiorentinës nuk është në shitje, por klubi Vjollcë për 70 milion euro mund të tundohet.

Momentalisht ofertën më të mirë është e gatshëm të bëjë Atletico Madrid. Spanjollët kanë gati 50 milion euro për autorin e 21 golave në Serie A sezonin e shkuar.

Veç kësaj shifre, në marrëveshje do të ketë edhe klauzola që i japin të tjera bonuse Fiorentinës. Gjithsesi ende nuk ka marrëveshje dhe Atletico po mban nën monitorim edhe Rafa Mir të Wolverhampton. / abcnews.al