5 shenja e Horoskopit që shkaktojnë gjithmonë tensione dhe grindje

schedule14:04 - 7 Maj, 2021

schedule 14:04 - 7 Maj, 2021

Në një mënyrë ose në një tjetër, ata do të bëjnë që shpirtrat të mprehen në një bisedë. Nëse flisni me ta, do të kuptoni lehtësisht se ato mund të shkaktojnë tension edhe më të vogël dhe të bëjnë që një situatë të zhduket. Kush janë këta njerëz? Ato i përkasin njërës nga 5 shenjat e mëposhtme:

DASHI

Dashi është nga natyra një person impulsiv dhe jo vetëm kaq. Ai ka shumë nerva, është nervoz dhe sigurisht që ka shpërthime të ndryshme. Kur nuk ndihet mirë ose i ka pikat e zeza (gjë që është mjaft e zakonshme), atëherë pothuajse menjëherë ai shkakton tensione dhe grindje në mjedisin e tij dhe në njerëzit përreth tij. Nuk ka nevojë të ketë diçka që të ndodhë për të “shpërthyer”. Ai e bën atë vetë.

DEMI

Demi është një person i cili është i vështirë për tu pajtuar. Ai dëshiron të kalojë nëpër të tijat dhe t’i bëjë gjërat saktësisht siç i ka në mendje. Është e lehtë me një Dem në shoqëri ose në gjërat familjare mjaft shpesh të shpëtosh me grindje dhe tensione. Kjo sepse ai është egoist, ai beson se ka gjithmonë të drejtë dhe do të bëjë gjithçka për të treguar se sa të gabuar janë të tjerët. Edhe nëse do të thotë të imponosh këndvështrimin e tij me zëra dhe trazira.

BINJAKËT

Sjellja e një Binjaku është plotësisht e paparashikueshme. Ai mund të jetë i qetë dhe i qetë në një moment dhe në një tjetër mund ta shihni se ka shpërthime të forta dhe pyes veten se çfarë ka ndodhur. Kjo shenjë është shumë e mirë me fjalë dhe e di që mund të fitojë çdo mosmarrëveshje dhe luftë. Nëse nuk është i mirë, atëherë lehtë krijon tensione rreth tij.

LUANI

A keni guxuar ndonjëherë të ndërprisni një Luan ndërsa ai po flet? Nëse e keni vepruar kështu, atëherë me siguri do ta keni parë zemërimin dhe tërbimin e tij. Ai nuk i pëlqen ta rrëmbejnë vëmendjen dhe ta lënë në hije. Kur të ndodhë, ju do ta shihni atë duke luftuar, duke krijuar tension në diskutim dhe duke shkaktuar luftime. E mira është që ai nuk do të tërbohet për shumë kohë. Do të qetësohet relativisht shpejt, edhe nëse bëni një hap prapa.

AKREPI

Në përgjithësi, Akrepi nuk është një nga shenjat më agresive që do të hasni. Por kur ai ka të zezën e tij ose kur gjërat nuk shkojnë siç duhet, ai mund ta bëjë jetën tënde ferr me rënkime, ngrënie dhe zhurmë. Krijon tension dhe e mban atë. Ai vështirë se harron atë që e mërziti ose e lëndoi dhe nuk e kalon atë. Edhe kur një grindje ka mbaruar, ju mund ta shihni se ai fillon përsëri./abcnews.al