5 punonjës të rendit në Maliq shoqërohen nga SHÇBA

schedule16:33 - 18 Dhjetor, 2020

schedule 16:33 - 18 Dhjetor, 2020

Ditën e sotme 5 punonjës policie janë shoqëruar nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesave në Korçë.

Dyshimet e para janë se mbi efektivët rëndon akuza e “shpërdorimit të detyrës”.

Mësohet se efektivët e rendit janë nga komisariati i Maliqit.

Nuk dihet nëse ka urdhër arresti për ta apo thjesht pezullim nga detyra./ Abcnews.al