412 mijë raste të reja me Covid në 24 orë dhe rekord viktimash në Indi

schedule07:40 - 6 Maj, 2021

schedule 07:40 - 6 Maj, 2021

India konfirmon rritje rekord të rasteve të reja dhe pacientëve me Covid-19 të cilët humbën jetën.

Spitalet tashmë vijojnë të përballen me mungesa të shtretërve dhe të oksigjenit.

Sipas të dhënave zyrtare të publikuara të autoritetet lokali në 24 orët e fundit India ka regjistruar kulmin e ri, me rreth 4 mijë viktima dhe 412 mijë raste të reja me Covid.

Ndërkohë numri total i  viktimave ka arritur në 230, 168 dhe 21, 1 milion infektime që fillimi i nga pandemisë.

/abcnews.al/