4 prerje flokësh klasike të të gjitha kohërave që nuk zhgënjejnë kurrë

schedule15:37 - 18 Tetor, 2021

schedule 15:37 - 18 Tetor, 2021

Një fotografi e fundit e Alexa Chung në Instagram më kujtoi se sa klas dhe elegant është korniza e shkurtër. Ky prerje flokësh është si palltoja e devesë e pajisur me maxi. Pavarësisht nga tendencat, është gjithmonë e përditësuar dhe premton pamje mbresëlënëse.

Korniza franceze, e shkurtër dhe e drejtë me ndarjen në mes, ishte një nga prerjet e flokëve që u dallua në koleksionin Pranverë / Verë 22 Virginie Viard për Chanel. Së bashku me tre të tjera që do të gjeni më poshtë, i përket grupit të prerjeve të flokëve që janë të përjetshme, mund t’i adoptoni në çdo moshë dhe ato nuk zhgënjejnë kurrë. Me pak fjalë, ato janë ato që ju zgjidhni pa u menduar. Nëse po mendoni të bëni një ndryshim këtë vjeshtë, ia vlen të miratoni njërën prej tyre.

4 prerje flokësh klasike të të gjitha kohërave që nuk zhgënjejnë kurrë

Kornizë

Për arsyet e përmendura më lart. Korniza e shkurtër që prek shpatullat ose arrin në mjekër mbetet një vlerë konstante. Me ndarje në mes ose në anë. Me volum ose me shkëlqim. Edhe nëse duhet të kujdeseni për të çdo gjashtë javë, ia vlen procedura.

Prerja pixie

Po, një prerje pixie është e guximshme, por nga ana tjetër është një nga prerjet e flokëve më të përjetshme. Dhe kështu, por kaq elegant dhe elegant.

Flokë të gjatë me shtresa

Mjafton të citoj disa shembuj: Jennifer Aniston, Rosie Huntington-Whiteley, JLo dhe Beyoncé. Flokët e gjatë dhe kaçurrela nuk dalin kurrë nga moda.

Një pafajësi e çrregullt

Një nga elementët e shumtë që ne adhurojmë në stilin e francezëve është pafajësia e tyre dhe në veçanti pafajësia e prerë pa modesti si ato të Caroline de Maigret. Një tjetër prerje flokësh elegant, nëse e kombinoni me një kornizë apo me flokë të gjatë./abcnews.al