4 mln euro për rikonstruksionin e stadiumit të Kukësit, nisin punimet

schedule18:50 - 5 Gusht, 2019

schedule 18:50 - 5 Gusht, 2019

Kanë nisur punimet për rikonstruksionin e stadiumit të Kukësit. Kapaciteti i impiantit të ri arrin 8 mijë vende dhe kap vlerën e 4 mln eurove ndërkohë që punimet do të përfundojnë pas 15 muajve.

Këtë të hënë  kanë nisur punimet për rikonstruksionin  e stadiumit të Kukësit, “Zeqir Ymeri”. Impianti ka një kapacitet prej 8 mijë vendesh dhe kostoja e ndërtimit kap vlerën e 4 mln eurove. Punimet do të përfundojnë pas 15 muajve ndërkohë që skuadra do ti luajë ndeshjet në një tjetër stadium.

Kryetari i bashkisë së Kukësit Safet Gjici i cili njëkohësisht është edhe presidenti i skuadrës  tha se stadiumi përmbush standartet e kërkuara nga UEFA për zhvillimin e ndeshjeve në turet evropiane.

Projekti financohet nga qeveria shqiptare dhe federate shqiptare e futbollit./ABC News Albania 24/7