4 fustanet që do të transformojnë setet e sezonit

schedule16:35 - 17 Tetor, 2021

schedule 16:35 - 17 Tetor, 2021

Fustanet janë një nga pjesët më të gjithanshme dhe klasike të çdo gardërobe femërore. Dizajni i tyre i larmishëm krijon një gamë të gjerë opsionesh. Edhe njëherë, pasarelat për sezonin Vjeshtë / Dimër 2021 u mbushën me një mori propozimesh që do të na frymëzojnë për të gjitha orët e ditës.

Fustanet Peplum

Qoftë në versionin e tyre mini apo midi, veshjet peplum janë të parezistueshme. Lënë vend për një numër eksperimentesh stilistike, duke siguruar gjithmonë një rezultat të barabartë.

Fustanet e shkurtër

Tendenca e viteve ’00 është kthyer përsëri. Përveç versionit më glam dhe me shkëlqim, ne zgjedhim atë më të përditshmen – me pëlhura pambuku dhe të thurura – të cilat mund të kombinohen në mënyrë ideale me çizme dhe një xhaketë oversize.

Fustane të thurura

Ndoshta është trendi më i popullarizuar në veshjet për këtë vjeshtë, ku komoditeti dhe praktika vijnë së pari me nevojat tona. Ndërsa moti ftohet, ndjesia komode që ata ofrojnë i bën ata një zgjedhje të detyrueshme.

Fustane midi

Fustanet midi, përveçse jashtëzakonisht femërore, kthehen në një nga modelet më të njohura të sezonit, plaid, duke dhënë një ndjenjë freskie. /abcnews.al