32-vjeçarja gjen një dush të dytë pas murit të banjës së saj

schedule09:00 - 29 Mars, 2023

schedule 09:00 - 29 Mars, 2023

Një grua britanike që rinovoi shtëpinë e saj tha se ishte e tronditur kur hoqi një mur në banjë dhe zbuloi një dush të paprekur. Hannah Otto, 32 vjeç, nga Hampshire, Angli, tregoi se ajo e bleu shtëpinë në vitin 2020 dhe që atëherë ka rinovuar shtëpinë.

Otto postoi një video në TikTok duke treguar se çfarë zbuloi kur hoqi një mur të banjës që kishte rrjedhur për shkak të instalimit të pllakave direkt në panele druri.

“Dushi që po përdornim po rridhte për shkak të lëvizjes në pllaka dhe unë thjesht e dija, sepse shtëpia është plot me gjëra të këqija të bëra vetë se ata ndoshta nuk kishin përdorur asnjë hidroizolim poshtë pllakave,” tha Otto për Newsweek.

Ajo shikoi pas murit dhe gjeti një dush të dytë.

“Isha vërtet e tronditur kur gjeta një dush tjetër pas”, tha ajo. “Pastaj vura re një vrimë tjetër në pllakat e dushit sekret, përmes së cilës mund të shoh një shtresë tjetër pllakash pas dhe një pasqyrë. Fillimisht nuk mund ta besoja, por edhe munda, sepse kjo shtëpi nuk është kurrë e drejtpërdrejtë. Ne kemi dysheme druri të shtruara sipër tapetit në dhomën e ndenjes dhe kemi gjetur pllaka të shtruara direkt në pllakë në dyshemenë e kuzhinës”, tha 32-vjeçarja./abcnews.al

 

@theottohouse This house has so many layers ? #houserenovation #housereno #renovation #bathroom #renovationnightmare #fyppppp #viralvideo #interiortiktok #renotiktokers #funnymoments ♬ original sound – The Otto House