Momenti i artë, Rebic: Bundesliga më e fortë se Serie A, ja ç’më kujtoi motra

19:23 | 19/02/202019:230

Ante Rebic është lojtari më në formë i Milanit për momentin. Kroati e ka nisur në mënyrë spektakolare vitin 2020 dhe ia ka dalë të shënojë 6 gola të rëndësishëm. 26-vjeçari ofensiv ka realizuar ëndrrën e tij për të luajtur përkrah Zlatan Ibrahimovic, teksa bën një krahasim midis Serie A dhe Bundesligës në një prononcim për Dalmatinski Portal.

Më në fund po aktivizohem vazhdimisht dhe po tregoj aftësitë e mia. E kam të vështirë për të shfrytëzuar mundësitë e mia kur aktivizohem rrallë. Tani po më shkon gjithçka mirë. Serie A? Nuk e konsideroj kampionat më të vështirë se ai gjerman.

Motra ime më nisi pak ditë më parë një foto të një gazete të vitit 2012. Aty shprehesha se ëndërroj që një ditë të luaj përkrah Zlatan Ibrahimovic. Sot është realitet diçka e tillë dhe është kënaqësi të shijoj çdo ditë kualitetin dhe eksperiencën e tij. Zlatan po na ndihmon shumë.

Boban? Ai është një figurë shumë e rëndësishme për ne. Vjen gjithmonë në dhomat e zhveshjes pas përfundimit të ndeshjeve për të na inkurajuar. E bën këtë gjë shpeshherë edhe në seancat stërvitore“, përfundon Ante Rebic. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono