Meta: Zgjedhjet në Kosovë shembull i shkëlqyer

schedule09:12 - 7 Tetor, 2019

schedule 09:12 - 7 Tetor, 2019

Presidenti Meta ka reaguar me një shënim në faqen e tij në Facebook për zgjedhjet parlamentare në Kosovë. Meta, thekson se Kosova i dha një shembull mbarë botës, për demokracinë në rritje, “në një rajon që ende vuan nga autoritarizmi dhe pamundësimi i zgjedhjeve tërësisht të lira, si ato që e gjithë bota ndoqi dje në Kosovë!”

Zgjedhjet e djeshme në Kosovë, një shembull i shkëlqyer i funksionimit të demokracisë dhe i besimit te demokracia dhe vota e lirë.
Urime qytetarëve të Kosovës dhe klasës politike, që i treguan mbarë botës se shteti i Kosovës është jo vetëm tërësisht funksional, por edhe një shembull i demokracisë në rritje, në një rajon që ende vuan nga autoritarizmi dhe pamundësimi i zgjedhjeve tërësisht të lira, si ato që e gjithë bota ndoqi dje në Kosovë! ???“, shkruan presidenti./abcnews.al