17 viktima dhe 335 të shëruar nga Covid në 24 orë në Itali, rritet numri i të infektuarve

schedule18:23 - 14 Korrik, 2020

schedule 18:23 - 14 Korrik, 2020

17 persona anë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Itali, ndërsa janë konfirmuar pozitivë 114 raste të reja.

Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë Italiane, deri më tani kanë humbur jetën si pasojë e koronavirusit 34 984 persona. Ndërkohë janë infektuar 243.344, mes të cilëve 195 441, kanë fituar betejën me këtë sëmundje.

Gjatë 24 orëve të fundit janë shëruar 335 pacientë. /abcnews.al