15 të lënduar në protestë, mes tyre edhe gazetarë

schedule20:54 - 13 Prill, 2019

schedule 20:54 - 13 Prill, 2019

Pesëmbëdhjetë protestues të lënduar janë verifikuar deri tani të cilët janë lënduar dhe disa të tjerë kanë patur probleme të rënda me frymëmarrjen, bën me dije zyra e shtypit të PD-së. Organizatorët e protestës raportojnë po ashtu se mes të lënduarve ka edhe gazetarë.

Partia Demokratike ka publikua disa foto të fotografit Arben Dajçi, i cili është plagosur në protestë. Sipas PD ai është dhunuar nga policia. Ndërsa raportohet se përveç plagosjes së efektivëve, qytetarë dhe pjesëmarrjes në protestë kanë humbur ndjenjat nga përdorimi i gazit lotsjellës si ujit me substanca helmuese./abcnews.al