VIDEO | Ziyech është fenomen, Ajax shtyp kundërshtarin e radhës

15:11 | 22/12/201915:110

Ajax ka fituar me rezultatin 6-1 kundër Den Haag në kampionatin holandez, duke vazhduar marshimin në krye të renditjes. Të besuarit e Ten Haag, bënë një ndeshje të shkëlqyer dhe që në pjesën e parë, udhëhiqnin me rezultatin 4-0. Hakim Ziyech bëri një ndeshje të shkëlqyer dhe ishte pikërisht ylli maroken që shënoi golin e parë të sfidës.

Goli i tij ishte fantastik, duke shtangur portierin mik dhe duke gjetur cepin e largët të portës. Ziyech asistoi dhe golin e Dony Van de Beek, që dyfishoi shifrat. Në listën e golashënuesve u shtuan dhe dy të rinjtë, Jurgen Ekkelenkamp dhe Ryan Gravenberch.

Në pjesën e dytë, shënuan Tadiç dhe Traore, duke çuar shifrat në 6-0, ndërsa golin e vetëm për miqtë, e shënoi Gossenss në minutat e fundit. Ajax ngjitet në kuotën e 44 pikëve dhe mban AZ Alkmaar mbrapa me tre pikë. Duket se edhe këtë sezon, Ajax do të fitojë titullin kampion në Holandë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono