VIDEO | Sherr dhe penallti e humbur, Tottenham merr një pikë me fat

15:16 | 18/01/202015:160

Tottenham nuk ka shkuar më shumë se një barazim pa gola në fushën e Watford. Ekipi i Mourinhos mund ta humbiste ndeshjen, nëse Deeney do të tregohej i saktë nga pika e penalltisë në minutën e 70-të.

Goditja e kapiteni u prit nga portieri Gazzaniga, i cili i dha një pikë Spurs. Tensioni nuk mungoi në këtë përballje, teksa në minutën e 58-të pati një përleshje mes lojtarëve të dy ekipeve.

Në fund nuk pati fitues dhe gjithçka u mbyll në barazim. Kjo ishte ndeshja e katërt pa fitore në kampionat për ekipin e Mourinhos, që renditet në vend të shtatë me 31 pikë, tetë pikë larg zonës Champions. Pikë e mirë për vendasit, që renditën dy pikë sipër zonës së ftohtë. /abcnews.al

Watford – Tottenham 0-0

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono