VIDEO | PSG në finalen e Kupës, e “mirëpret” një rival i vjetër

23:09 | 22/01/202023:090

PSG ka fituar pastër 0-3 në fushën e Reims dhe është kualifikuar në finalen e madhe të Kupës së Ligës. Braziliani Marquinhos hapi serinë e golave në minutën e nëntë. Mbrojtësi realizoi me kokë pas një krosi të Neymar, teksa pas gjysmë ore lojë erdhi dyfishimi.

I pafat N’Clomande që devijoi në portën e tij gabimisht një kros nga krahu i majtë. Vendasit mbeten me një lojtar më pak 16 minuta përpara fundit të ndeshjes dhe kampionët e Francës realizuan edhe golin e tretë me anë të Kouassit. PSG do të përballet në finale të këtij kompeticioni me Lyon, që ia doli të eliminonte Lille mbrëmjen e kaluar pas goditjeve të penalltive. /abcnews.al

Reims – PSG 0-3
(Marquinhos 9′, N’Clomande (aut) 31′, Kouassi 78′)

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono