VIDEO / Përfshihet nga flakët makina në Vlorë, dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme

22:16 | 26/01/202022:160

Një automjet i përfshirë nga flakët, është gjetur jashtë rruge, në fshatin Risili të Vlorës.

Burime për ABC News njoftojnë se ka dyshime se automjeti i cili është përfshirë nga flakët të jetë i vjedhur.

Pas raportimit se një automjet është përfshirë nga flakët, policia ka shkuar në vendngjarje bashkë me forcat zjarrfikëse.

Policia ka konstatuar se pranë makinës së përfshirë nga flakët, nuk ndodhej askush.

Kjo ka bërë që të dyshohet se makina mund të jetë braktisur dhe djegur qëllimisht gjithashtu kanë lindur dyshimet se mund të jetë përdorur për ndonjë krim.

Policia ndërkohë po kryen hetime dhe verifikime të mëtejshme, për të zbuluar se kujt i përket makina, dhe përse është përfshirë nga flakët./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono