VIDEO | Chelsea i bashkohet elitës, thyen Hull Cityn dhe vazhdon në FA Cup

21:54 | 25/01/202021:540

Edhe ekipi i Chelsea ka arritur të kualifikohet për raundin e pestë të FA Cup. Blutë e Frank Lampard nuk pushuan thuajse fare, pasi vetëm pak orë më parë, u ndeshën me Arsenalin në Premier League, një sfidë shumë e luftuar deri në minutën e 90-të.

Përballë Chelsea, qëndroi Hull City, që bëri një pjesë të dytë shumë të mirë, por në fund u mposht me rezultatin 1-2. Batshuayi dhe Tomori shënuan për Blutë e Londrës, ndërsa Grosicki shkurtoi për Hull Cityn. Edhe pse “Tigrat” bënë një ndeshje shumë të mirë në minutat e fundit, por nuk arritën të barazonin.

Chelsea kështu i bashkohet skuadrave të kualifikuara në raundin e pestë, aty ku kanë kaluar shumica e ekipeve të Premier League deri më tani. I vetmi ekip i elitës angleze që nuk është kualifikuar, është West Ham, që zhgënjeu përballë West Bromwich./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono