Tre humbje dhe -9 pikë nga kreu, Guardiola nuk e kishte nisur kurrë kaq keq!

14:22 | 11/11/201914:220

Manchester City kishte mundësinë për të shkurtuar diferencën me Liverpoolin kryesues, por ekipi i Guardiolës u mposht 3-1 në “Anfield”. Kampionët në fuqi të Anglisë renditën në vend të katërt pas javës së 12-të dhe numërojnë 25.

Leicester City dhe Chelsea numërojnë nga një pikë më shumë, ndërsa “The Reds” janë shkëputur me 9 pikë. Kjo është nisja më e dobët që ka bërë Pep Guardiola në karrierën e tij.

Tre humbjet dhe 13 golat e pësuar në këtë sezon kanë ndikuar që City të mos mbajë ritmin e kryesuesve. Trajneri spanjoll ka drejtuar Barcelonën dhe Bayern Munchen më parë. Në çdo sezon ka grumbulluar më shumë pikë se sa ka momentalisht në 12 javët e para.

Me katalanasit ka qenë gjithmonë në krye ose në vend të dytë në këtë periudhë të sezonit. Më Bayernin dominoi Bundesligën, teksa edhe me Manchester City ka bërë më mirë. Gjithsesi, sezoni është akoma i gjatë dhe potenciali që ka i lejon ekipit të Guardiolës të bëjë më mirë dhe të nisë një seri fitoresh, me shpresën që edhe Liverpooli do të përjetojë “krizën” e vet. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono