Skarço: Turqia ka shumë probleme, shkak kampionati vendas

22:38 | 10/10/201922:380

Gazetari i njohur, Eno Skarço, është i ftuar në studiot e ABC News, në emisionin “Pressing”, aty ku ka dhënë mendimet e tij para sfidës mes Turqisë dhe Shqipërisë. Mes të tjerash, Skarço tha:

TURQIA – “Turqinë e kanë dëmtuar klubet vendase. Sidomos dy ekipet e mëdha, Galatasaray dhe Fenerbahce. Jo vetëm probleme brenda fushës, por dhe jashtë saj. Të gjithë këto fenomenë, kanë dëmtuar kombëtaren. Mund të përmendim lojtarë cilësorë, Calhanoglu, por ai po luan e s’po luan te Milani. Pastaj, Milani nuk është ai i dikurshmi, është në mesin e poshtëm të tabelës në Serie A. Demiral është rezervë te Juventus. Cenk Tosun është lojtar potent, por te Evertoni nuk po luan”.

GRUPI – “Ardhja e Bares, Gjasulës, Manajt, tregoi se këto lojtarë që ishin në kontigjentin e kombëtares, nuk kishin bërë mirë dhe nuk kishin formën e duhur për të përfaqëusar kombëtaren. Ndërsa këta që kanë ardhur, kanë bërë një perfomancë të jashtëzakonshme. Askush nuk mund të thotë pse luan Bare e nuk luan Xhaka. Pse luan Gjasula e nuk luan Abrashi”./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono