Shumë trafik në Superiore, gëzojnë kryeqyteti e Durrësi

08:26 | 20/10/201908:260

Tetë javë të luajtura në Superiore dhe kemi një ngjeshje të madhe në renditje, që vjen prej diferencave të vogla në renditje. Teuta është ekipi kryesues, që me vështirësi mposhti këtë javë Flamurtarin e vendit të fundit.

Durrsakët numërojnë 15 pikë në klasifikim, por diferenca me rivalët është e vogël. Katër pikë më shumë se Kukësi i vendit të shtatë ka Teuta, çka tregon edhe “trafikun” e krijuar në renditje. Partizani dhe Tirana janë dy ekipet e tjera që triumfuan këtë javë.

Të kuqtë mposhtën Vllazninë që ishte në vendin e parë në minutat shtesë dhe u ngjitën në vendin e dytë, para Tiranës që e ka mposhtur në ndeshje direkte. Festuan edhe bardheblutë një ditë më parë, duke mposhtur me vuajtje Laçin e Armando Cungut.

Bylisi e Skënderbeu mbeten në vendnumëro. Ballshiotët bënë një ndeshje të mirë në Gjirokastër, por morën vetëm një pikë. Gjithsesi kreu është dy pikë larg, si për ta, ashtu edhe për korçarët. Ekipi i drejtuar nga Ilir Daja dominoi Kukësin dhe mund të kishte fituar. Gjithsesi në fund skuadrat ndanë nga një pikë.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 8

E premte, më 18 tetor 2019
Teuta-Flamurtari 1-0
E shtunë, më 19 tetor 2019

Luftëtari-Bylis 1-1
Tirana-Laçi 2-1
Vllaznia-Partizani 1-3
Skënderbeu-Kukësi 0-0

Tabela e klasifikimit në Kategorinë Superiore, pas javës së tetë

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono