Shkodër, maturantët e 40 viteve më parë takim te godina e shkatërruar e veterinarisë

14:00 | 16/09/201914:000

Në ditën e parë të vitit shkollor maturantët e 40 viteve më parë u takuan tek ndërtesa e cila për shumë vite ishte shkolla veterinare në Shkodër. Sot ajo ndërtesë është e shkatërruar por ajo ishte shkolla e parë e këtij profil në vend.

40 vite më parë ishin maturantë në shkollën e mesme veterinare në Shkodër. Nga lavdija e dikurshme sot i ka mbetur vetëm emri. Godina ka degraduar plotësisht dhe nuk shërben më për asgjë. Nga rrethe të ndryshme u mblodhën të festojnë 40 vjetorin e maturës.

Nostalgjikë dhe të emocionuar për gjendjen e shkollës në të cilën as nuk mund të futen brenda.

Shkolla e Mesme veterinare në Shkodër ishte e para e këtij lloj në vend. Vinin nxënës nga e gjithë Shqipëria.

Mes tyre është edhe ish-drejtori Luigj Stajka i cili ka vite që jeton në Itali.

Funksionoi si e tillë  deri para pak vitesh. Shkatërrimi i ndërtesës dhe mungesa e investimeve bëri të mbyllej plotësisht. Bashkë me të u la në harresë dhe historia e saj.

Gazetar: Simon Shkreli


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono