Shefi i zjarrfikëseve në Rusi i vë qëllimisht zjarrin 6 shtëpive: Doja të shihja nëse njerëzit e mi ishin gati

12:56 | 08/11/201912:560

Komandanti i një njësie zjarrfikësish në një fshat në Rusi, i ka vënë qëllimisht zjarrin 6 shtëpive dhe disa ndërtesave të tjera për të verifikuar përgatitjen dhe gadishmërinë e njerëzve të tij, në shuarjen e zjarrit.

Zjarrfikësi piroman, Aleksandër Shnajder, u arrestua dhe pranoi fajin. Por ai u tha hetuesve se qëllimi i tij ishte të mbante në gjendje gadishmërie njerëzit e tij.

Zjarrfikësi u zbulua falë kamerave të sigurisë. Por dhe fakti që zjarret shpërthenin gjithnjë kur ai nuk ishte në shërbim, ngjalli shumë dyshime tek autoritetet. Dyshime të cilat më pas u vërtetuan./abcnews.al

 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono