Santi Cazorla: Shpresoj të rikthehem tek Arsenali, kam vetëm një peng

08:44 | 24/01/202008:440

Santi Cazorla është një ndër futbollistët më të dashur në botën e futbollit. Fantazisti spanjoll ka bërë një karrierë të shkëlqyer dhe kur pësoi atë dëmtim të frikshëm në thembrën e Akilit, shumë menduan se nuk do të luante më futboll.

Madje, mjekët i thanë se do të ishte me fat nëse do të ecte sërish. Megjithatë, spanjolli u rikthye më i fortë se kurrë dhe po i befason të gjithë me fanellën e Villareal, duke bërë ndeshje të shkëlqyera. Cazorla ka folur për mediet spanjolle, duke thënë se ka vetëm një peng në karrierën e tij: Fakti që nuk është larguar në mënyrën e duhur nga Arsenali.

“Nuk e di nëse është e mundur apo jo, por dua të luaj edhe një ndeshje të fundit për Arsenalin para se të tërhiqem nga futbolli. Kam një peng të madh se nuk u largova në mënyrën e duhur. Arsenali është skuadra më e madhe me të cilën kam luajtur në karrierën time dhe jam shumë krenar. Thjesht do të doja një ndeshje të fundit dhe një mundësi për t’u larguar në mënyrën e duhur”, tha mes të tjerash Cazorla./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono