Rikthim në Angli për Dzekon? Mourinho i shkel syrin

20:59 | 08/12/201920:590

Jose Mourinho kërkon me doemos të përforcojë repartin e sulmit. Strategu portugez ka nisur të identifikojë disa lojtarë për të mbështetur edhe më shumë sulmuesin kryesor, Harry Kane. Raportimet nga “Mirror” dhe “The Sun” sugjerojnë se Jose Mourinho është vënë pas shërbimeve të Edin Dzeko.

Dzeko u largua nga Manchester City për t’u transferuar te Roma në 2015, në formë huazimi me të drejtë blerje. Së fundmi, boshnjaku nënshkroi një kontratë të përhershme tre vjeçare në gusht.

Ai është ende sulmuesi kryesor i Romës, duke e bërë edhe më të vështirë mundësinë e transferimit të tij në Londrën e Veriut. Është gjithashtu e vështirë të imagjinohet që Dzeko do të dëshironte të largohej nga Roma ku luan titullar, për të qenë zëvendësues i Harry Kane./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono