Rikthehet për herë të tretë në Amsterdam, Ajax përforcon sulmin

13:55 | 09/01/202013:550

Drejtuesit e Ajax kanë ndërhyrë në merkato duke përforcuar sulmin e ekipit të Ten Hag. Kampionët e Holandës kanë arritur akordin me Galatasaray për shërbimet e Ryan Babel, i cili rikthehet për herë të tretë në Amsterdam.

Agjenti i 33-vjeçarit, Winny Haatrecht konfirmon për De Telegraaf akordin mes dy klubeve, teksa sulmuesi i majtë do të fluturojë nesër drejt kryeqytetit holandez.

Babel hoqi dorë nga një pjesë e rrogës për t’u rikthyer tek Ajax“, shprehet agjenti i tij. Lojtari ofensiv ndodhet në formë, ka shënuar 5 gola në 20 ndeshje të zhvilluara me Galatasarayn dhe shpreson që paraqitjet e mira me Ajax të sjellin ftesën e trajnerit Koeman për në Europianin që zhvillohet në verë.

Babel ka luajtur gjatë viteve 2004-2007 dhe 2012-2013 me Ajax, ekip me të cilin ka fituar 2 kampionate. Tani është gati për aventurën e tretë dhe titullin e tretë kampion. /abcnews.al

 

Ryan Babel duke festuar një gol me Ajax

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono