Reshje shiu dhe bore, si pritet të jetë moti sot

08:21 | 06/12/201908:210

Sipas MeteoAlb: Moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira kalimtare në territorin shqiptar deri në mesditë kur parashikohet zhvillim i vranësirave fillimisht në zonat perëndimore dhe më pas në të gjithë vendin duke shjellë shira. Në zonat veriore-verilindore dhe Juglindore do të ketë reshje të pakta dëbore.

Temperaturat e ajrit do të pësojnë rritje në të dy vlerat ekstremale ditore duke u luhatur nga 0°C mëngjesi në zonat malore deri në 17°C mesdita në jugperëndim.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fort në det  me shpejtësi 45 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono