Rëndohet trafiku në aksin Fushë- Krujë-Thumanë nga fluksi i mjeteve

13:10 | 02/08/201913:100

Prej disa orësh në aksin Fushë Krujë-Thumanë ka trafik të rënduar. Radhët e automjeteve janë kilometrike.

Gazetari i “ABC News” Ahmet Zani raporton se shkaku kryesor është ngarkesa në qarkullim.

Policia ka dale në terren në disa pika, por e ka të pamundur të menaxhojë situatën.

Trafiku është krijuar nga fluksi i pushuesve dhe emigranteve që kanë ardhur në Shqipëri për sezonin e verës.

Shumë drejtues të nervozuar nga pritja thyejnë rregullat e qarkullimit, duke dalë nga vargu e duke sjellë përkeqësim të situatës. Ata thonë për ABC News se kanë disa orë që presin në radhë. /ABC News Albania 24/7 

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono