Reagon PD: Koncesionet do të rrisin borxhin publik me 2.8%

12:01 | 13/09/201912:010

Pas rrëzimit të dekreteve të Presidentit të Republikës në seancën parlamentare të së enjtes ka reaguar Partia Demokratike. Përmes ish-deputetes Jorida Tabaku selia blu thotë se qeveria mbahet në këmbë nga oligarkët.

Kontratat koncesionare për ndërtimin e rrugës Milot-Balldren dhe Orikum-Dukat sipas Tabakut do të fusin vendin në një borxh të panevojshëm. Vota e djeshme e deputetëve të Kuvendit, tha ish-deputetja e Partisë Demokratike do të kushtojë 370 milionë euro dhe do të rrisë borxhin publik me 2.8%.

Kontrata në fjalë dhe të tjera mes Partneritetit Publik Privat paralajmëroi Tabaku do të jenë të parat që do te kalojnë në sitën e ligjit anti-mafia dhe anti-oligarki që ka propozuar Partia Demokratike./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono