Pjesët e para | Bylisi është super, Vllazni e Luftëtari në epërsi

16:51 | 28/09/201916:510

Luhen katër ndeshje të Superiores dhe janë mbyllur pjesët e para. Bylisi ka shpartalluar Flamurtarin me rezultatin me rezultatin 3-0. Qardaku, Ntepe dhe Goxha kanë shënuar për ballshiotët. Në Gjirokastër u shënua goli i parë, me Rapin që ndëshkoi Laçin, kurse në Shkodër një penallti i ka shërbyer Vllaznia për të realizuar ndaj Skënderbeut. Në Durrës nuk ka ende gol.

KATEGORIA SUPERIORE – JAVA 6
E shtunë, më 28 shtator, ora 16:00

Luftëtari-Laçi 1-0
Shënues: Rapo 9’

Luftëtari: Paiteris, Dushkaj, Lala, Demo, Prikas, Rapo, Hyseni, Fili, Renja, Vyent, Oshafi. Trajner: Giorgos Marantas
Laçi: Stazhilla, Fangaj, Gjoni, Ignjatovic, Turkaj, Shehu, Deliu, Lushkja, Teco, Xhixha, Nwabueze. Trajner: Sulejman Starova

Teuta-Kukësi 0-0

Teuta: Frashëri, Todorovksi, Hoxha, Arapi, Kuro, Gashi, Shkalla, Avdyli, E. Vila, Çyrbja, Khalid. Trajner: Bledi Shkëmbi
Kukësi:
Xhika, Maliki, Teqja, Obanor, Kitanovksi, Musolli, Limaj, Rroca, Gavazaj, Abazaj, Shkurtaj. Trajner: Shpëtim Duro.

Bylis-Flamurtari 3-0
Shënues: Qardaku 30’, Goxha 33’, Ntepe 41’

Bylisi: Hidi, Ymeraliaj, Goxha, Bicaj, Peposhi, Mëllugja, Turabov, Murataj, Ntephe, Guindo, Qardaku. Trajner: Veljko Dovedan
Flamurtari: Moçka, Zeqaj, Sarris Pjeshka, Gocaj, Rrapaj, Deliaj, Vrapi, Muçolarri, B. Nebihu, Sukaj. Trajner: Dritan Sadedini

Vllaznia-Skënderbeu 1-0
Shënues: Lika 41’ (p.)

Vllaznia: Sherri, Gligorov, Gurishta, Shehi, Marku, Krymi, Ramadani, Kruja, Lika, Shtubina. Trajner: Mirsad Jonuz
Skënderbeu: Koliçi, Meksi, Pollozhani, Turtulli, Vitija, Dita, Daja, Bregu, Muja, Gripshi, Krasniqi. Trajner: Ilir Daja

/abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono