Peza: Ja vija e kuqe që Berisha i ka caktuar Bashës e Kryemadhit

20:27 | 17/05/201920:270

“Ose Rama do ikë, ose opozita do shkrihet”. Është kjo vija e kuqe në gjykimin gazetarit Alfred Peza që ish-kryeministri Sali Berisha i ka caktuar Lulzim Bashës dhe Monika Kryemadhit. Duke e konsideruar Berishën jo vetëm si liderin historik të së djathtës, por edhe shpirtëror, Peza shprehet se Basha e Kryemadhi janë kukullat që zbatojnë atë që sufleri i tyre politik i thotë.

“Berisha si lideri historik e shpirtëror për atë që po ndodh sot në opozitë, ka thënë se kemi vetëm një rrugë:  Ose Rama do ikë, ose opozita do shkrihet dhe unë gjykoj që kjo është vija e kuqe që Berisha i ka propozuar Bashës e kryemadhit dhe të tjerëve dhe ata janë kukullat që zbatojnë atë që sufleri i tyre politik u thotë”.

I pyetur nëse do të ketë një takim, bisedë, dialog a negociata Rama-Basha, Peza thekson se nuk ka asnjë shans

“Kjo do të duhet të ishte normale por realisht nuk jemi aq afër nga sa po thuhet në media. Nuk ka shanse sa ne do të donim të kishte për një takim të tillë që në rrethana normale duhet të kishte ndodhur”. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono