“Nuk kam ku i gjej policët!”, Flamurtari-Laçi në rrezik

12:28 | 20/09/201912:280

Flamurtari është në kolaps total, kjo për shkak se në Vlorë tashmë nuk janë më në gjendje as të  garantojnë rendin në stadium. Administratori Sinan Idrizi ka deklaruar së fundmi se nuk mund të gjejnë dot polici private, pasi druhen prej incidenteve që do t’u hiqnin atyre edhe licencat.

“Nuk organizojmë dot më ndeshje në Vlorë, sepse unë nuk kam ku të gjej polici private. Ligji kërkon një numër të konsiderueshëm me uniforma të policisë private, por nuk të vjen njeri. Ndeshja e radhës luhet në Vlorë me Laçin, unë nuk mund ta organizoj”, shprehet kreu i klubit vlonjat.

“Ligji thotë duhet që të jenë 100 efektivë. Ku t’i gjej unë?!. Të gjithë këta kanë një problem dhe na thonë se nuk e marrin përsipër sepse u hiqet licenca”, është shprehur mes të tjerash në të përditshmen sportive “Panorama Sport” administratori Idrizi.

Sikurse kuptohet, takimi mes Flamurtarit dhe Laçit është në rrezik. Mbetet për t’u parë se çfarë zgjidhje do të gjejnë në Vlorë, aty ku problemet gjatë këtyre viteve kanë qenë nga më të shumtat. Sivjet nisja e kampionatit ka qenë katastrofale, teksa kuqezinjtë i kanë humbur katër ndeshjet e para. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono