“Nuk ishte Mema problemi i Tiranës, i vë vetëm një faj!”

23:20 | 28/10/201923:200

Afrim Tole dhe Ermal Tahiri kanë analizuar Tiranës në emisionin Pressing në ABC News. të dy ndajnë të njëjtin mendim në lidhje me trajnerin Ardian Mema dhe sipas tyre nuk ishte ai problemi i bardhebluve.

Tole deklaroi: “E nisi Mirë Ahmataj, i uroj suksese. Nuk ishte Mema problemi. Tirana ka vite që ka probleme. U takon atyre që janë afër klubit që të flasin. Nuk i uroj askujt të ketë kohë të vështira, por futbolli është kështu. Një del kampion, të tjerë E kam ndjekur Starovën këtu edhe është e vërtetë që ka presion. Problemet i dinë ata. Tre pikë larg ishte, pse e hoqën”.

Më pas e mori fjalën Tahiri: “Edhe unë them që nuk është probleme i trajnerit. Kishin problemet me kontratat, erdhi trajneri i ri dhe fitoi. U tregua që mund të ndryshohet. Ekipin e kanë, janë skuadër që shënojnë. nëse rregullojnë mbrojtjen mund të marrin rezultate të mira. Një faj ka Mema: kur ke Kërçikun dhe Dokën dhe merr një tjetër mbrojtës të djathtë. Nuk ke pse merr disa lojtarë krahu. Pikët vijnë me ekipet e vogla. Tirana ka edhe lojtarë të rinj, mjaft të mirë, si Çelhaka dhe Ismajlgeci. Janë premtues, nuk them se do mbajnë peshën. Ata po punojnë, po nxjerrin. Ky është problemi i futbollit tonë, të kesh vazhdimësi duke nxjerrë lojtarë”. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono