Ndërpritet puna në Kakavijë, shkak një defekt kompjuterik në palën greke

17:22 | 15/05/201917:220

Prej dy orësh në pikën kufitare të Kakavijës është ndërprerë puna. Shkak është bërë një defekt kompjuterik në palën greke.

Ndërsa udhëtaret të cilët duan të shkojnë në shtetin fqinj Greqi janë të detyruar të presin në radhë të gjata që janë krijuar në doganë. Mësohet se po punohet për riparimin e sistemit në palën greke, por ende nuk dihet se kur do të rifillojë lëvizja e udhëtarëve. /ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono