Myrto Uzuni shënon tjetër gol në Kroaci

18:01 | 26/11/201818:010

Myrto Uzuni vazhdon me formën e tij të madhe në Ligën e Parë të Kroacisë. Futbollisti beratas shënoi një tjetër gol, ndërsa po ndihmon Lokomotivën e Zagrebit që të kualifikohet për në Europë.

Nëse ka të ardhme kombëtarja e Shqipërisë, ai është një nga arsyet që të bindin. Myrto Uzuni, 23-vjeçari nga Berati, e tregoi edhe një herë vlerën e tij, në Ligën e Parë të Kroacisë, duke shënuar një tjetër gol. Lojtari ofensiv realizoi golin e barazimit 1-1, në ndeshjen e skuadrës së tij, Lokomotiva e Zagrebit, ndaj Osijekut, dhe festoi duke bërë shenjën e shqiponjës. Edhe pse Lokomotiva nuk arriti të fitonte, por barazoi 2-2 në fushën e saj, sëfrish kjo nuk e zbeh aspak paraqitjen e shqiptarit.

Uzuni ka shënuar 3 gola deri tani në kampionatin kroat, duke qenë një nga më të mirët për skuadrën e Zagrebit që mban vendin e dytë në renditje, duke pasur pretendime për t’u kualifikuar të paktën për në Ligën e Europës. Po ashtu, ai ka dhënë pasime goli, nga të cilët ka përfituar edhe shqiptari i Kosovës, Lirim Kastrati, që ka realizuar deri tani 7 rrjeta. Uzuni cilësohet si tepër i rëndësishëm për kombëtaren shqiptare, me trajnerin Panuçi që e vlerëson shumë, ashtu si edhe Eros Grezdën. Pasi luajti 7 herë për ekipin Shpresa, beratasi tani është bërë pjesë e ekipit përfaqësues, për të cilin pritet të japë kontribut të madh./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono