Moti i keq, probleme në Vlorë dhe Durrës. Pezullohet lundrimi

15:10 | 13/05/201915:100

Reshjet e shiut të shoqëruara me erëra të forta kanë shkaktuar probleme kryesisht në zonën bregdetare, ku është pezulluar lundrimi i anijeve të peshkimit. Në Vlorë nuk ka patur përmbytje, por thyerje të pemëve.

Nuk pati vërshim të ujit nëpër rrugët e qytetit, por shumë pemë u rrëzuan në tokë.

Vlora prej 24 orësh u përfshi në një mot të keq me reshje dhe erë të fortë.

Rruga e Zvërnecit u bllokua për pak kohë.

Kurse në disa lagje të qytetit, ne Orikum dhe Radhimë pati ndërprerje të energjisë elektrike.

Anijet e peshkimit nuk dolën në det dhe trageti i pasagjereve Brindisi –Vlorë nuk ka kryer itinerarin e tij.

Në Durrës flota e anijeve prej afro 3 ditësh nuk ka funksionuar. Dispeçeria rekomandoi ndalimin e lundrimit të peshkarexhave për shkak të motit me reshje dhe erë të forte.

Mot me reshje dhe erë të forte ka edhe në Fier. Qarkullimi është vështirësuar dhe rrugët e lagjeve janë mbushur me ujë.

Elton Nika,  gazetar i ABC News Vlorë

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono