Mihajloviç sërish në stol dhe pse i sëmurë me Leuçemi
BOLOGNA, ITALY - AUGUST 30: Sinisa Mihajlovic head coach of Bologna FC gestures prior to the Serie A match between Bologna FC and SPAL at Stadio Renato Dall'Ara on August 30, 2019 in Bologna, Italy. (Photo by Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images)

17:52 | 31/08/201917:520

Trajneri i Bolonjës, Sinisha Mihajloviç, u ul për herë të dytë radhazi në stolin e skuadrës, edhe pse i sëmurë me leuçemi. Fitorja e bolonjezëve ishte tepër e vështirë, pasi ata u ndalën nga portieri i kombëtares shqiptare, Etrit Berisha.

Bëri më shumë sesa javën e kaluar.

Sinisha Mihajloviç ishte edhe në stërvitjen e Bolonjës së tij, në prag të duelit të Serisë A ndaj Spalit, padyshim me lejen e mjekëve, por sërish duke treguar forcën e karakterit.

Trajneri serb është i bindur se duhet të vazhdojë të sakrifikojë për një skuadër që e mori sezonin e kaluar, në prag të shkatërrimit, e shpëtoi në Serinë A, dhe tani dëshiron ta udhëheqë drejt sukseseve më të mëdha.

Po lufton sëmundjen e rëndë të leuçemisë, ndërsa pati edhe një të papritur tjetër.

Mori leje për të shkuar edhe në shtëpi, dhe gruaja e tij, Ariana, i kishte përgatitur një surprizë.

Pritje tepër e ngrohtë, me tullumbacë të vendosur kudo nëpër banesë, me njerëzit e shtëpisë të pranishëm dhe me shprehjet e mirëseardhjes në italisht dhe serbisht me shkronja qirilice.

Në stadiumin “Dal Ara”, po ashtu, atmosfera ishte e shkëlqyer.

Mbi 25 000 tifozë në tribuna, nga të cilët më shumë se 15 000 të abonuar, një shifër që nuk shihej prej 15 vjetësh, veçse Mihajloviçi gjeti në rrugën e tij drejt suksesit disa kundërshtarë, mes të cilëve portierin e kombëtares shqiptare, Etrit Berisha.

I transferuar nga Atalanta për të pasur minutazh në fushë, shqiptari i Kosovës bëri një ndeshje të shkëlqyer me të paktën dy pritje shpëtuese.

Ai u ndihmua edhe nga shokët e skuadrës së tij modeste, Spal të Ferrarës.

Natyrisht, nuk mungoi as fati, që është thuajse i domosdoshëm në futboll.

Gjithsesi, i duruari i fituari, dhe Bolonja e Mihajloviçit e arriti fitoren në minutën e tretë shtesë, shpërblim i një paraqitjeje mëse heroike.

Kënaqësi për Sinishën, me bolonjezët që vazhdojnë të jenë në vendet e larta të renditjes./ABC News Albania 24/7


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono