Meghan Markle merr valixhet dhe largohet nga Britania pas zhurmës së madhe

12:20 | 10/01/202012:200

Dukesha e Sussex-it Meghan Markle është larguar në Kanada dje, duke e lënë Princin Harry të merret me pasojat e vendimit për të hequr dorë nga detyrat mbretërore.
Burimet thanë që ajo “nuk kishte planifikuar” të qëndronte në Mbretërinë e Bashkuar për një kohë të gjatë, pasi mbërriti të hënën dhe qëndroi vetëm tre ditë në Britani.
Mbretëresha mbrëmë urdhëroi familjen e saj të gjejë një zgjidhje që do t’i lejojë nipit dhe gruas së tij të lënë detyrat mbretërore.
Burime brenda Pallatit Mbretëror thonë se Harry, 35 vjeç dhe Meghan, 38 vjeç, do të lejohen të mbajnë titujt e tyre mbretërorë dhe gjithashtu të shijojnë pavarësinë që kanë kërkuar.
Por ata shtuan se vargu i kërkesave të çiftit ka nxitur një krizë të mirëfilltë e cila nuk do të jetë e lehtë për tu zgjidhur.
Një shenjë që tregon se sa serioze dhe e ndjeshme është bërë çështja, është kërkesa që i është bërë Sekretares së Brendshme Priti Patel për të marrë pjesë në negociata.
Ajo duhet të monitorojë koston e taksapaguesve nëse ata ndajnë jetën e tyre midis Mbretërisë së Bashkuar dhe Amerikës së Veriut./abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono