Mbërrijnë tifozët skocezë në Shkodër

22:23 | 16/11/201822:230

Në Shkodër kanë mbërritur tifozët skocezë për ndeshjen Shqipëri–Skoci që zhvillohet ditën e nesërme. Rreth 300 shtetas skocezë pritet të jenë të shtunën në stadiumin Loro Boriçi për të ndjekur ndeshjen që është e vleshme për Ligën e Kombeve.

Deri atëherë, ata po shijojnë atsmoferën në kryeqytet duke shpresuar për një fitore të shtunën në mbrëmje. Edhe policia e Shkodrës ka marrë një sërë masash për të menaxhuar trafikun në qytet në orarin e ndeshjes dhe për të shmangur ndonjë incident të mundshëm./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono