Manchester-i është blu

23:29 | 24/04/201923:290

Skuadra e Manchester City mundi Manchester United në derbi me rezultatine pastër 2-0 në takimin e prapambetur. Të besuarit e trajnerit Pep Guardiola morën sërish kreun  e renditjes dhe tashme kanë një pikë më shumë se Liverpool i vendit të dytë.

Bernardo Silva realizoi golin e parë për Manchester City, ndërkohë që Sane vulosi fitoren 2-0. Në kampionatin anglez kanë mbetur për t’u zhvilluar edhe tre takime. Manchester City është favorit kundrejt Liverpool-it të trajnerit Jurgen Klop pasi ka një pikë më tepër ndërkohë që ka një kalendar të favorshëm./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono