Lezhë, hajdutët grabisin dhe dhunojnë të zotin e shtëpisë

20:52 | 21/02/201820:520

Një tregtar u grabit në banesën e tij, që ndodhet në rrugën “Fran Ivanaj” të qytetit të Lezhës. Ngjarja ndodhi rreth orës 19:00, kur tre persona të maskuar dhe me armë hynë në shtëpinë e Arben Isakut .
Në banesë ndodhej e gjithë familja, madje dy fëmijët 10 dhe 5 vjeç kanë parë të gjithë terrorin si edhe dhunën e ushtruar nga grabitësit ndaj kryefamiljarit. Mësohet se hajdutët e kanë qëlluar me qytën e armës në kokë të zotin e shtëpisë duke i kërkuar paratë.
Tre personat, pasi morën një sasi lekësh dhe bizhuteri, janë larguar në këmbë. Njërit prej tyre i ka rënë kapuçi në tokë, i cili është gjetur nga policia dhe është sekuestruar si provë, por uniformat blu ende nuk kanë identifikuar autorët. /abcnews.al

 

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono