Kukësi nën vëzhgimin e kamerave, sistemi kontrollon gjithçka

15:54 | 19/07/201915:540

Në të gjithë qytetin e Kukësit janë instaluar kamera sigurie. Ky sistem monitorimi do të funksionojë 24 orë dhe kontrollohet nga policia vendore për të evidentuar të gjitha shkeljet që bëhen në rrugët e qytetit.

Kukësi është i vetmi qytet i pajisur me një sistem monitorimi me kamera për të gjitha akset dhe kryqëzimet kryesore të tij.

Kjo është mundësuar falë bashkëpunimit edhe me biznesin.

I gjithë sistemi kontrollohet 24 orë  nga salla operative e policisë vendore të Kukësit.

Në ceremoninë e inagurimit ishin zv/drejtori i përgjithshëm i policisë Gjovalin Loka dhe drejtori i policisë lokale Zef Laska.

Sistemi i monitorimit, i vendosur në pikat kyçe të qytetit është fjala e fundit e teknologjisë.

Është tërësisht i pavarur nga energjia elektrike përmes sistemit të paneleve diellore dhe internetit me ëireless që transmeton nga secila kamerë në sallën operative të policisë.

Në këtë mënyrë sigurohen pamje të detajuara për qarkullimin rrugor dhe shkeljeve që mund të bëhen në rrugët e qytetit të Kukësit./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono