Kukës, shkrumbohen 6 mijë metra katrorë pyje

12:12 | 14/08/201912:120

Një masiv pyjesh në Kukës u përfshi nga flaket mbrëmjen e së martës duke djegur rreth 6 mijë metra katrorë. Vatra e zjarrit u shfaq në Orçikel të njësisë administrative Zapod.

Banorët e zonës menjëherë u angazhuan për vënien nën kontroll të flakëve e më pas kanë mbërritur edhe punonjës të shërbimit zjarrfikës si dhe ato të  Zonave të Mbrojtura.

Mëngjesin e sotëm pas shumë orësh përpjekje, zjarri u vu nën kontroll ndërsa policia lokale e Kukësit ka nisur hetimet për shkaqet. Paraprakisht mendohet të jetë shkaktuar nga një pakujdesi njerëzore e ndihmuar edhe nga temperaturat e larta./ABC News Albania 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono