Kthimi i vëllazërores në derbi, Bushi në konferencë

21:06 | 16/10/201921:060

Shqipëri-Kosovë për 21-vjeçarë ka sjellë shumë debate. Kuqezinjtë triumfuan me rezultatin 2-1, në një ndeshje që mund të konsiderohet derbi. Edhe pse është tentuar të shikohet si një vëllazërore, kjo do të jetë shumë e vështirë. Askush nuk do të humbasë dhe Shqipëria me atë triumf i ka prishur shumë punë Kosovës, që mund të pretendonte vendin e dytë.

Dje në fushë u pa tension, ndërkohë që edhe deklaratat para dhe pas ndeshjes linin për të kuptuar se fitorja kishte shumë vlerë për të dyja ekipet. Videoja  e festës së lojtarëve dhe stafit pas ndeshjes ka sjellë reagime të ashpra në rrjetet sociale. Ndërkohë në FSHF kanë menduar që nesër të organizojnë një konferencë për shtyp.

“Përshëndetje të gjithëve. Nesër në orën 12:00 do të zhvillojmë konferencën për shtyp të trajnerit tëU-21, Alban Bushi. Konferenca si gjithmonë do të mbahet në ambientet e FSHF.  Ju mirëpresim!”, thuhet në njoftimin e Federatës Shqiptare të Futbollit. Me siguri do të flitet edhe për klimën e krijuar mes dy ekipeve. /abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono