Kreu i PPE Joseph Daul: Dënojmë aktet e dhunës, palët t’i kthehen dialogut  

18:45 | 14/05/201918:450

Edhe Presidenti i Partive Popullore Europiane, PPE Joseph Daul ka reaguar pas protestave të fundit të opozitës së bashkuar në Shqipëri.

Në një mesazh të publikuar në rrjetër sociale, Daul,  shprehet se dënon dhunën në protesta, kurse thekson se palët duhet të ulen në tryezë bisedimi për dialog.

“Dënojmë fuqishëm përdorimin e dhunës gjatë demonstratave të fundit në Shqipëri. Të gjitha palët e përfshira duhet të kthehen në një dialog të ndershëm politik, të adresojnë shqetësimet dhe shkaqet rrënjësore, të rrisin retorikën dhe të qëndrojnë larg çdo lloj dhune”- shkruan në mesazhin e tij Presidenti i grupimit të Partive Popullore Europiane. /ABC News 24/7

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono