Kontrata e Manaj me Barcelonën, klauzolë e çmendur për sulmuesin kuqezi

20:36 | 20/01/202020:360

Sulmuesi shqiptar, Rey Manaj, është zyrtarizuar sot si lojtari më i ri i Barcelona B. 22 vjeçari shqiptar u largua nga Albacete dhe iu bashkua skuadrës katalanase. Sot, Manaj ka kryer vizitat mjekësore, ka vizituar ambientet e klubit, është takuar me shokët e rinj të skuadrës, si dhe ka firmosur kontratën e tij të re.

Bomberi i kombëtares shqiptare ka firmosur deri në verën e vitit 2023 me Barcelonën dhe klauzola e tij, është e frikshme. Plot 50 milion euro duhet të paguajnë skuadrat e tjera për firmën e Manaj, pasi kjo është klauzola që Barcelona ka vendosur.

Manaj luajti 29 ndeshje me Albacete dhe shënoi 8 gola, si dhe një gol në Kupën e Mbretit. Te Barcelona, sulmuesi kuqezi do të mbajë të veshur fanellën me numrin 22./abcnews.al

Video-prezanti i Rey Manaj:

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono