“Kam paguar qiranë nga xhepi, nuk vazhdohej më!”

08:31 | 10/12/201908:310

Flamurtari po përjeton një nga momentet më të këqija në histori. Klubi vlonjat renditen në vendin e fundit në tabelën e klasifikimit, ndërkohë që klubi nuk paguan prej muajsh futbollistët. Disa prej tyre nuk kanë duruar dhe janë larguar para kohe, sikurse ka bërë edhe Bajram Nebihi, një nga afrimet e verës.

Largimi i tij ka ardhur për shkak të pagesave dhe në një prononcim të dhënë së fundmi në “Panorama Sport” është shprehur se nuk mund të vazhdonte më, pasi po e nxirrnin edhe nga shtëpia për shkak të pagesave të qirasë.

“Premtime na jepnin plot, madje çdo ditë. Na thoshin që do të paguheshim nesër… Çdo ditë e njëjta histori, por ditët iknin dhe asgjë konkrete. Nuk mund të rrija dot më. Përfundoi edhe qiraja e banesës. Pronari i shtëpisë donte lekët, në të kundërt do të më nxirrte jashtë. Duhet që të dilja dhe ta liroja shtëpinë. Për tre muaj më është dashur që ta jap nga xhepi edhe qiranë”, ka treguar Nebihi. /abcnews.al


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono